Sprachtest a úřady

11.10.2006

Jazykový test ve škole a zařizování na úřadech.

Ráno se mi nechtělo z pelechu a už vůbec ne za panem Hausmeisterem. Mají otevřeno od 8:30, on se tam s někým dlouze vykecával a vzhledem k tomu, že jsem měla od 9:00 být ve škole na Erasmus Experience days, měla jsem celkem na spěch. Po 10 minutách jsem mu s omluvou chtěla jen položit klíče na stůl, přičemž mě vyhodil. Poté co si pánové Hausmeistři pokecali, ten jeden zvedl zadek, že jdem do pokoje zkontrolovat, jestli jsem na tom pokoji něco nezničila a je tam všechno "vybavení" (nevím které měl na mysli). Omlouvala jsem se, že mám Sprachtest ve škole a přijdu odpoledne poté. Zase se nasral, protože odpoledne nejsou žádné konzultační hodiny a se slovy "gehen Sie, Gehen Sie weg!!!" mě poslal pryč. No prostě arogance.

Na Erasmus skupině jsme připravovali materiály do novin. Každého jsme vyfotili jako vězně s číslem pokoje na koleji. A každý si vybral fotku, kde dělá nějaký svůj koníček - já jsem Peerovi poslala asi deset fotek s různými sporty, které dělám. On mi pochválil můj web a nabídl mi, že už má odtud staženou fotku s vodnicí a vymyšlený vtipný text - po víkendu prý pochopil, že takhle mě znají všichni nejlíp:) Udělali jsme celkem veselé fotky členů naší skupiny, kteří nemají fotky nebo nemají žadné hobby. Francouz se dvěma notebooky (hobby: počítač), zamotaný do drátů od compu, Američan (plavec) skákající do umyvadla na univerzitním WC atd.

Ve velké posluchárně v Hauptgebäude nás čeká Sprachtest, podle kterého nás rozdělí do jazykových kurzů. Já jsem se podívala na vzorový test asi deset minut před začátkem (včera jsem na to neměla sílu ani čas). Šlo o to doplnit v textu část každého druhého slova, měli jsme na to 20 minut. Tutor nás upozornil, že ani oni jako rodilí Němci to nedokázali vyplnit stoprocentně dobře. Nastavili velkou obtížnost, aby lépe poznali jak moc to umíme nebo v mém a Martinově případě spíš neumíme. A podle toho to taky vypadalo, první text byl relativně v pohodě (šlo mu dokonce rozumnět) a poslední čtvrtý pro mě naprostá změť písmenek. No neva o nic nejde, v nejlepší skupině bych se stejně necítila nejlíp.

Po testu jsme s Martinem zašli do Menzy, pochvalovali jsme si jak je to tady super - se Strahovskou novou menzou za x milionů se nedá srovnávat. Hlavně výběrem těch jídel, salátů, ovoce a následné možnosti si jídlo dochutit kořením nebo různými dresingy. Když jsem přišla na kolej nabídla jsem spolubydlící Nině (podruhé), jestli nedá se mnou vodnici (za účelem navázání bližšího rozhovoru). Nejdřív souhlasila, ale pak zdvořile odmítla, možná se stydí.

Odpoledne jsme šli s Tutorem na úřad přihlásit se k trvalému pobytu (Wissenschaftsstadt, Grafenstrasse 30). Je k tomu třeba vyplněný formulář (Anmeldung bei der Meldebehörde), ubytovací smlouva (od Studentenwerku), občanka nebo pas (ID) a po mně chtěli ještě potrvzení, že studuju na TU (Studienbescheinigung - to se dostává spolu se Semestr Ticket). Je nutné počítat s velkým počtem cizinců a obří frontou, naštěstí je tam spousta dveří rozlišených podle písmen počátku jména a netrvalo to více jak hodinu. Díky té frontě už jsme ale nestihli dojít do banky založit účet.

Zbytek dne jsem si užívala pohodu domova ve svém pěkném bytě a dopisovala web. A dokonce jsem navázala kratičký rozhovor s nesmělou Ninou. Něco dělala v obýváku (ráda kreslí), nechala jsem si ukázat některé obrázky - wunderschön. Studuje druhým rokem biologii a je to těžké. To je zatím vše co vím.

Zpět nahoru

Sleduj novinky

Veržána na Facebooku Veržána na Google Plus Veržána na Twitteru Veržána na emailu

Naše kniha

Ze Strahova do NASA
Kniha o naší strastiplné cestě za americkým snem

Cestopisy

  • USA (2012-x) - o životě v Houstonu
  • USA (2010) - cestování po JZ Státech a ostrově Big Island
  • ŘECKO (2009) - cestopis o Aténách a ostrově Naxos
  • NĚMECKO (2006/7) - deník o životě v Německu, Švýcarsku a Francii
  • ITÁLIE (2005) - ferraty v Dolomitech, Lago di Garda a moře
  • RAKOUSKO (2005) - ferraty ve Wilder Kaiser a Mondsee
  • USA (2003) - životní lekce a splněný cestovatelský sen
  • ITÁLIE (2002) - dobrodružný stop do hor a k moři
  • ... více v sekci Cestopisy

Fotky

USA

VIETNAM

NĚMECKO

RAKOUSKO

ŠVÝCARSKO

FRANCIE

ŠVÝCARSKO a FRANCIE

ITÁLIE

ŘECKO

VELKÁ BRITÁNIE

  • ...a spousta dalších fotek

Moje projekty