Zkouším sehnat jiný byt

5.10.2006

Snaha sehnat si jiný byt, další Erasmus lekce a drobné překvapení u mě ve squatu.

Ráno jsem se vydala do Studentenwerku za paní Stefan, která by měla být mým anschprechpartnerem (člověk, který by měl pomoci s problémem ubytování). Vysvětlila jsem jí, že jsem posílala email s fotkami, jak je náš squat super. Ona se chytala za hlavu a říkala pořád Scheize :-) Pak jsme šli jsme za panem Lowerym, který má na starost přidělování pokojů. Tam jsem opět popisovala viel Spass s mojí postelí a jak se koupu v bazénku plném potvůrek, dále jsem zmínila, že pokoj na bloku 10C je volný pro Erasmus studenta (to mi zjistila Stefi - je to hned vedle Martinova bytu), ale oni to prý mají už rezervované. Frau Stefan ještě potom volala na naší kolej. Co jsem rozumněla, dost je tam zpucovala a říkala, že Hausmeister hov*o dělá a ať to dá do kupy. Vypadá to, že mi chtějí pomoct, ale nemají, kam mě dát. Slíbili, že mi napíšou email. Ještě dnes to proberou s Frau Astheimer - tahle paní, je prý hodně ochotná a má tu moc něco změnit. Zítra ráno se mám zas stavit se poptat. Alespoň něco.

Hned poté jsem letěla na Erasmus lekci naší skupiny s Tutorem, která už začala. Dnes nám dal důležité informace o sportech, programu organizace IDEA a program na náš společný víkend. Rozdal mapy města a prozradil, co je ve městě pěkného, kam zajít do hospody, za kulturou, nakoupit atd. Dostali jsme domácí úkol napsat něco o své zemi nebo o tom proč jsme tady atd. Kolem poledne jsme se odebrali za paní Astheimer, kde jsme ukázali své pojištění (stačil průkaz Evropského pojištění, kromě toho máme ještě bezlimitní připojištění u Allianz, ale to u téhle procedury nebylo třeba prokazovat). Tahle paní nám na základě prokázaného pojištění zařídí naše studentské průkazy Semestr Ticket, které asi dostaneme zítra. Peer nám potom ještě ukázal nějaká důležitá místa (jazykové centrum, centrum sportů atd.) a odebrali jsme se do menzy. Já jsem se odpojila a šla do Penny pro nějaké jídlo a na kolej.

Na koleji mě čekalo překvapení. Číňanka myla nadobí! (po týdnu) a když jsem zaklepala, usmívala se a přišla mi otevřít. Nahoře v pokoji byl nový klíč - funkční! Kouknu pod matraci postele a tam je jakási zpevňující kovová síť - testuju to a normálně si můžu sednout :-) V koupelně je nový závěs. Nestíhám se divit, jedna návštěva a je to hned lepší. Jen doufám, že to nebylo jen takové gesto a nenechaj to být. Problém prasátek v bytě to neřeší a nehodlám uklízet celý zbytek bytu. Ve 14:30 měla být akce spolku IDEA - Stadtrally. Což je pravděpodobně prohlídka města s hrami, asi celkem dobrá akce, ale začlo lejt jak z konve, proto jsem zůstali na kokeji. Pak zas začlo svítit sluníčko - celkem škoda. No neva, město si projdem holt jindy.

Zpět nahoru

Sleduj novinky

Veržána na Facebooku Veržána na Google Plus Veržána na Twitteru Veržána na emailu

Naše kniha

Ze Strahova do NASA
Kniha o naší strastiplné cestě za americkým snem

Cestopisy

  • USA (2012-x) - o životě v Houstonu
  • USA (2010) - cestování po JZ Státech a ostrově Big Island
  • ŘECKO (2009) - cestopis o Aténách a ostrově Naxos
  • NĚMECKO (2006/7) - deník o životě v Německu, Švýcarsku a Francii
  • ITÁLIE (2005) - ferraty v Dolomitech, Lago di Garda a moře
  • RAKOUSKO (2005) - ferraty ve Wilder Kaiser a Mondsee
  • USA (2003) - životní lekce a splněný cestovatelský sen
  • ITÁLIE (2002) - dobrodružný stop do hor a k moři
  • ... více v sekci Cestopisy

Fotky

USA

VIETNAM

NĚMECKO

RAKOUSKO

ŠVÝCARSKO

FRANCIE

ŠVÝCARSKO a FRANCIE

ITÁLIE

ŘECKO

VELKÁ BRITÁNIE

  • ...a spousta dalších fotek

Moje projekty