Underground squat

3.10.2006

Jak se žije ve squatu.

Spala jsem do odpoledne, byla jsem vyčerpaná. Udělala jsem pár fotek našeho "útulného" bytu a poslala je na Studentwerk, jestli by mě odsud nepřestěhovali. Mé spolubydlící jsem od prvního setkání ještě neviděla, jsou spolu slezlí na jednom pokoji - nedivím se, ve společných prostorách je trochu bordel. Venku bohužel prší, takže jsem ještě nevylezla z mého underground squatu.

Poznala jsem další dva spolubydliče squatu - Lasse a Beckera. Lass je Němec, který je tu taky nový a taky moc nerozumí anglicky. To je fajn, protože mě to aspoň donutilo komunikovat s ním tím hrozným jazykem. Becker je fin, který mluví nejlíp anglicky. Tvářil se taky celkem mile, rozhodně přístupněji než Číňanka (prý je to čistokrevná Němka) říkající si Vuaan (nevím jak se to píše). Tahle slečna nám s Lassem vysvětlila, že musíme používat zatuchlou koupelnu nahoře (i když ona bydlí nahoře se mnou, zatímco Lasse bydlí dole). Řekla jsem jí anglicky, že to není koupelna a že ten schnilý závěs půjde do popelnice, načež mi sdělila, že si to musíme koupit. Domluvili jsme se teda s Lassem, že to společnými silami vydrhnem.

Jdu na návštěvu k Martinovi, najíst se a užít si luxus jeho bytu. Rozplývám se nad krásně čistým WC a koupelnou. Martinův pokoj je vybaven křesílkem, dvěmi židlemi (na vše si lze bez obav sednout), závěsy na okně a žárovku kryje super lustr. Dále jsou zde šikovné poličky, ale ty mám v pokoji dokonce i já. Kuchyňka je vybavena snad vším - pračkou, mikrovlnkou, lednicí, sporákem a haldou nádobí - to vše je pěkně čisté a uklizené. V obýváku se lze rozvalit na dvou pohovkách a dvou křesílkách, v rohu je polička plná her a v druhém prales. Chodba je taky docela útulná. Docela se divím, že je tu takový rozdíl v kvalitě bydlení, i když jde o stejnou kolej. Pěkně jsme se nadlábli, dali vodárnu a já musím zpět - čeká mě naše smrdutá koupelna :(

Lasse je někde v pr..., takže jsem se do drhnutí kentusu v koupelně pustila sama - zatím odmítám vkročit jinak než v botech. Čistila jsem to asi tři hodiny - vyhodila jsem humus podložku a závěs, a snažila se dostat plíseň z mezer mezi kachličkami, vlastně všudypřítomnou plíseň. Vydrhla jsem vše a WC a podlahu jsem přenechala Lassemu, který právě přišel. Byl docela příjemně překvapen a hned se do toho dal. Nicméně jen to tak postříkal vodou a intenzivní drhnutí kartáčem mu nic neříká. No neva, udělám to zítra, zatím budu naši už méně smrdící koupelnu navštěvovat v botech. Lasse říkal, že koupíme nový závěs a podložku, já jsem mu říkala, že ještě nevím jestli tady zůstanu, protože chci bydlet jinde - poblíž Martina. Moc moji angličtinu nepobral, takže jsem se směle dala do vysvětlování Německy. To šlo o dost hůř, ale on to snad pochopil. Díky bohu je mnohem milejší než Číňanka a její dva němečtí kumpáni a snad má pro mně pochopení, i když mluvím německy jako tatar. Jdu se poprvé vykoupat do naší koupelny - no musím se pochválit jak jsem ji pěkně vyčistila. Moje radost, že si dám sprchu bez plavajícího bordelu kolem nohou (jak je to častým zvykem na Strahovských kolejích) se ale rozplynula. Tady je odpad také slušně ucpaný a bazének s tím humusem, který jsem dnes drhla mi zas pekně plave přes pantofle. No nic, jdu spát - zítra nás čeká Welcome day pro Erasmus studenty na Univerzitě.

Zpět nahoru

Sleduj novinky

Veržána na Facebooku Veržána na Google Plus Veržána na Twitteru Veržána na emailu

Naše kniha

Ze Strahova do NASA
Kniha o naší strastiplné cestě za americkým snem

Cestopisy

  • USA (2012-x) - o životě v Houstonu
  • USA (2010) - cestování po JZ Státech a ostrově Big Island
  • ŘECKO (2009) - cestopis o Aténách a ostrově Naxos
  • NĚMECKO (2006/7) - deník o životě v Německu, Švýcarsku a Francii
  • ITÁLIE (2005) - ferraty v Dolomitech, Lago di Garda a moře
  • RAKOUSKO (2005) - ferraty ve Wilder Kaiser a Mondsee
  • USA (2003) - životní lekce a splněný cestovatelský sen
  • ITÁLIE (2002) - dobrodružný stop do hor a k moři
  • ... více v sekci Cestopisy

Fotky

USA

VIETNAM

NĚMECKO

RAKOUSKO

ŠVÝCARSKO

FRANCIE

ŠVÝCARSKO a FRANCIE

ITÁLIE

ŘECKO

VELKÁ BRITÁNIE

  • ...a spousta dalších fotek

Moje projekty